Nieuwe Chinese wet: Kinderen moeten hun ouders bezoeken

Nieuwe Chinese wet: Kinderen moeten hun ouders bezoeken

In China is er een nieuwe wet van kracht die kinderen verplicht hun ouders (60+) te bezoeken. Doen zij dit niet dan riskeren zij een geldboete.

Nieuwe Chinese wet: ouders moeten hun kinderen bezoeken. bron: http://bit.ly/14Tv2Ko

Nieuwe Chinese wet: ouders moeten hun kinderen bezoeken. bron: http://bit.ly/14Tv2Ko



Volgens de wet moeten ouders hun kinderen regelmatig bezoeken en erop toezien dat zij in hun financiële en spirituele behoeften worden voorzien. De nieuwe wet zal een impact maken op het wel en wee van de ouderen, die in aantal sterk toenemen. In 2011 waren er meer dan 185 miljoen mensen ouder dan 60 jaar in China. Naar schatting zal dit aantal oplopen tot een derde van de Chinese bevolking in 2050.

Volgens Chinese traditie wonen meerdere generaties onder één dak en nemen de zorg voor elkaar op zich. Echter met de modernisering van de economie en de trek van de jongeren naar de stad, verandert ook de samenstelling van de huishoudens en verwatert deze traditie. Kinderen wonen steeds verder weg van hun ouders en komen minder vaak langs. De ouderen zijn dan op zichzelf of buren aangewezen voor hulp en onderhoud.

Volgens de nieuwe ouderenzorgwet moeten kinderen die niet regelmatig bij hun ouders langs kunnen komen of willen komen hen een maandelijks toeslag betalen.

Sommige ouderen weigeren zich te laten verwaarlozen. Zo heeft een 77 jarige moeder een rechtszaak aangespannen tegen haar dochter, die niet langs wilde komen. De rechter gaf de moeder gelijk en verplichtte de dochter eens per twee maanden haar moeder te bezoeken.

De meningen over de nieuwe wet zijn sterk verdeeld. Voorstanders vinden dat mensen worden onderwezen in een goede omgang met hun ouders, terwijl tegenstanders vinden dat de overheid niet moet bemoeien in de relatie tussen ouders en hun kinderen.

Sinds de wet in werking is gegaan zijn er bureaus waar men “kinderen kan huren” die voor hen de plaats op bezoek gaan bij hun ouders.

Wat is uw mening? Laat gerust een reactie achter.

Opmerkingen

Het e-mailadres wordt privé gehouden en wordt niet weergegeven.

  • Ray de Chaussee

    juli 31, 2013

    Als 60 plusser ben ik het hier natuurlijk volledig mee eens.
    Liefde voor kinderen zou gelijk moeten zijn aan liefde voor ouders.
    Een fifty/fifty deal, je stopt er wat in en je krijgt er wat voor terug.
    (Zuid) Korea is een voorbeeld van een land waar dat nog steeds vanzelsprekend is.
    Wanneer komt die wet.